Citroën C3 Aircross PureTech 110 Iconic EAT6
Citroën C3 Aircross PureTech 110 Iconic EAT6 egenskaber
| Farve | Grå-Koks |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 110 / 81 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.200 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.178 kg |
| Længde | 415 cm |
| Bredde | 174 cm |
| Højde | 160 cm |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Max påhæng | 840 kg |
| Sidst synet | 21 maj 2024 |
| Moment | 205 nm |
| Lasteevne | 637 kg |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, helårshjul, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, automatgear, aircondition, køl i handskerum, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, usb-c tilslutning, aux tilslutning, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, 6 airbags, esp Metallak Serviceeftersyn Udført Lev.Nysynet
Nummerplader 1400 Kr
For Fremvisning & Prøvekørsel Kontakt
Jens Tlf.23804203
-
92.500 kr.
-
Kilometer108.000
-
Benzin18,2 km/l
-
1. reg06/2018
-
Modelår2018
-
Grøn afgift1.220 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook