Citroën C3 Picasso HDi 90 Seduction
Citroën C3 Picasso HDi 90 Seduction egenskaber
| Farve | Sort |
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 90 / 66 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Diesel |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.401 kg |
| Længde | 408 cm |
| Bredde | 173 cm |
| Højde | 162 cm |
| Tophastighed | 174 km/t |
| Max påhæng | 1.200 kg |
| Sidst synet | 28 maj 2025 |
| Moment | 230 nm |
| Lasteevne | 378 kg |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, cd/radio, aux tilslutning, usb-c tilslutning, regnsensor, isofix, automatisk lys, 4 airbags, esp, antispin Serviceeftersyn Udført Nummerplader 1400 Kr.
For Fremvisning & Prøvekørsel Kontakt
Jens Tlf.23804203
-
29.900 kr.
-
Kilometer199.000
-
Diesel21,7 km/l
-
1. reg04/2012
-
Modelår2012
-
Grøn afgift1.980 kr. pr. 6 måneder
Del på Facebook