Toyota Yaris Cross Hybrid Active e-CVT
| Døre | 5 |
| Gear | 1 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 116 / 85 |
| Cylindre | 3 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.175 kg |
| Længde | 418 cm |
| Bredde | 177 cm |
| Højde | 156 cm |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Max påhæng | 750 kg |
| Lasteevne | 515 kg |
Super velholdt, 1 ejer , Undervognsbehandlet fra ny , aso , kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, højdejust. førersæde, 17" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led baglygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, udv. temp. måler, adaptiv fartpilot med kø-assistent, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, apple carplay, håndfrit til mobil, regnsensor, 7 airbags, bakkamera, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, skiltegenkendelse, automatisk nødbremsesystem, intelligent hastighedsassistent, vognbaneassistent, antispin, esp, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, tagræling
-
249.900 kr.
-
Kilometer35.000
-
Benzin27,5 km/l
-
1. reg01/2024
-
Modelår2022
-
Grøn afgift640 kr. pr. 6 måneder